fbpx
 

Warsztaty wycinankarskie

Warsztaty wycinankarskie

Dla kogo?

Dla dzieci od 5 roku życia, dorosłych oraz seniorów

 

Czas trwania:

1,5 godziny

 

Liczebność grupy:

Grupy do 20 osób

 

Cena:

700 zł/warsztaty

Cena zawiera wszystkie materiały niezbędne do przeprowadzenia warsztatów. Własnoręcznie wykonane prace uczestnicy warsztatów zabierają ze sobą.

Opis warsztatów:

 Celem zajęć jest nauka własnoręcznego wykonywania tradycyjnych świętokrzyskich wycinanek.  

Wycinanka stanowi najbardziej charakterystyczny element polskiej sztuki ludowej i liczy sobie ponad 150 lat. Był to jeden z najpiękniejszych elementów świątecznego wystroju wiejskiej izby i jest niewątpliwie najciekawszą formą i niemal symbolem polskiej sztuki ludowej.

Warsztaty wycinankarskie w Parku Legend prowadzi Pani Lucyna Kozłowska, która słynie ze zdobnictwa ludowego regionu świętokrzyskiego. Jej prace ukazują cenne dziedzictwo Ziemi Świętokrzyskiej. Można wśród nich znaleźć czarownice, diabły, Dymarkę Świętokrzyską, koguta, choinki, i wiele innych elementów charakterystycznych dla regionu Gór Świętokrzyskich. Jej prace w papierze, materiale, a nawet na liściach są rozpoznawalne w całym kraju. Pani Lucyna jest również autorka serii wycinanek przedstawiających legendy świętokrzyskie prezentowane w nowopowstałym Parku Legend w Nowej Słupi. Warsztaty wycinankarskie to spotkanie ze świętokrzyską tradycją ludową, która pod czułym okiem instruktorki pozwoli na zgłębienie jej tajników. Uczestnicy warsztatów wykonują pod okiem prowadzącej ciekawe i twórcze prace. W trakcie zajęć integrują się ze sobą, uczą się pracy samodzielnej i w grupie. Podtrzymują więź pokoleniową i rozwijają poczucie przynależności regionalnej i narodowej.

 

Rezerwuj:

+48 453 697 367