fbpx
 

Pobierz

WYDAWNICTWA

                                                           Drodzy Czytelnicy!

 

Legendarz, który Wam prezentujemy, to efekt pracy wielu środowisk, zaangażowanych w stworzenie, przygotowanie i w końcu realizację projektu międzypokoleniowego. Wydawnictwo to powstało z inicjatywy Stowarzyszenia Impakt oraz Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego.
Projekt którego jednym z efektów jest Legendarz, zakładał dotarcie do seniorów z województwa świętokrzyskiego, którzy opowiedzieli znane sobie legendy Wolontariuszom Stowarzyszenia Impakt. Na podstawie tych opowieści powstał ilustrowany Legendarz oraz międzypokoleniowa
sztuka teatralna. Z nagranymi rezultatami możecie zapoznać się na kanale YouTube Impaktu (wystarczy wpisać w YouTube „Stowarzyszenie Impakt”). Tam również znajdują się dwie interpretacje poezji Jana Gajzlera, poety i literata związanego z Kielecczyzną, którego dwa teksty zawarte są również w niniejszym Legendarzu.

Czas trwania projektu to czas międzypokoleniowych spotkań ludzi młodych z seniorami, którzy gotowi byli do dzielenia się historiami, przeżyciami i doświadczeniami; ludzi, którzy niezależnie od wieku byli pełni optymizmu i zaangażowania. Seniorzy wraz z młodymi ludźmi wspólnie napisali sztukę, którą wystawili przy pełnej publiczności w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Zinterpretowali legendy na nowo.
Serdecznie zapraszamy do lektury i do odwiedzenia miejsc opisanych w Legendarzu, bo jak wiadomo w każdej legendzie jest ziarenko prawdy i być może i Wam, podczas wędrówek po świętokrzyskich ścieżkach, uda się spotkać świętokrzyską czarownicę czy „świętego jelenia”.
Więcej świętokrzyskich legend znajdziecie na naszej stronie w zakładce Legendy, a do wycieczki przygotujecie się dzięki informacjom zawartym na stronie www.swietokrzyskie.travel.
Miłego czytania! 

W celu przejścia do LEGENDARZA kliknij na rysunek!

INNE