fbpx
 

Wizyta w firmie Delta

Wizyta w firmie Delta

W ostatnią środę odbyliśmy wizytę w firmie Delta w Białymstoku, która wykonuje dla naszego Parku Legend, wystawę. Sprawdzaliśmy czy sprzęt elektroniczny, który użyty będzie do tworzenia niesamowitych efektów wizualnych i dźwiękowych jest zgodny ze specyfikacją w naszym projekcie. Wszystko się zgadza, zgadzają się ilości sprzętu jak i parametry techniczne.  W obecnej sytuacji jest to ważne ze względu na problemy z dostępnością towarów na rynku elektroniki.

Mieliśmy okazję zobaczyć również prototyp, jednego z pierwszych elementów wystawy – tzw. wycinanek, do których stworzenia przyczyniła się niezwykle utalentowana twórczyni ludowa, nasz świętokrzyski skarb – Pani Lucyna Kozłowska. Tworzy ona niezwykłe wycinanki, inspirowane folklorem świętokrzyskim. Prace te są wyjątkowe z tego powodu, iż za ich pomocą artystka opowiada różne historie – u nas, wycinanki Pani Lucyny opowiedzą oczywiście legendy świętokrzyskie.

Testowaliśmy również okulary VR, które użyte zostaną do lotu na miotle. Lot ten będzie oczywiście miał miejsce nad świętokrzyską ziemią.

Już teraz serdecznie zapraszamy Was do Parku legend. Ruszamy na wiosnę 2023!