fbpx
 

Spotkanie w sprawie filmów prezentowanych w Parku Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich Łysa Góra

Spotkanie w sprawie filmów prezentowanych w Parku Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich Łysa Góra

Wspólnie z firmą FlyFilm pracujemy nad zawartością multimedialną wystawy w Parku Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich Łysa Góra. Oprócz multimediów towarzyszących poszczególnym salom, ważnymi elementami ekspozycji będą dwa filmy wykonane w technologii 3D.

Jeden z filmów, będzie prezentowany w sali kinowej PDGŚ Łysa Góra i będzie mogło go obejrzeć jednocześnie 100 osób. Film przedstawia rodzinę, zwiedzającą najpiękniejsze miejsca świętokrzyskiego i ma zachęcić turystów do odwiedzenia innych atrakcji turystycznych.

Drugi film to symulacja lotu na miotle. Dzięki zastosowaniu kompilacji różnych technicznych i multimedialnych rozwiązań, turyści będą mogli wcielić się w rolę czarownicy, przelatującej nad Górami Świętokrzyskimi, domostwami czy chęcińskim zamkiem.

Spotkanie odbyło się w nowo otwartym Muzeum Starożytnego Hutnictwa w Nowej Słupi, które również zaprezentowało swój doskonały film 3D dot. historii żelaza.

Na spotkaniu byli obecni pracownicy Parku Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich, na czele z Małgorzatą Wilk-Grzywną i Marcinem Piętakiem, gospodarz obiektu w którym odbyła się prezentacja filmów – dyrektor Muzeum – Włodziemierz Szczałuba wraz z pracownikami oraz przedstawiciele firm wykonawczych: FlyFilm, Delta, AgroBud, G2 Architekci.