fbpx
 

Podpisanie Pre-Umowy na realizację projektu

Podpisanie Pre-Umowy na realizację projektu

Podpisanie Pre-Umowy na realizację projektu pn:

„Ochrona i promocja wielowiekowej spuścizny kulturowej Gór Świętokrzyskich poprzez rozbudowę Parku Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich na terenie Gminy Nowa Słupia”

 

19 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim podpisano umowę na dofinansowanie budowy Parku Dziedzictwa w Nowej Słupi z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

W rejonie Gór Świętokrzyskich jest ogromny potencjał, który może stanowić duży wkład w rozwój gospodarczy naszego województwa. Turystyka jest coraz bardziej znaczącą gałęzią gospodarki naszego regionu – podkreślał Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego, który podpisał umowę o dofinansowaniu inwestycji z Piotrem Sepioło, Dyrektorem  Parku Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich. W uroczystości podpisania dokumentu wziął udział także Andrzej Gąsior, wójt gminy Nowa Słupia.

W tym samym czasie w urzędzie Marszałkowskim podpisano umowę na dofinansowanie drugiej inwestycji – budowy Szlaku Benedyktyńskiego na terenie gmin: Łagów, Bieliny, Bodzentyn, Pawłów i Nowa Słupia. Obie inwestycje konkurowały ze sobą o unijne dofinansowanie. Ostatecznie Zarząd Województwa zdecydował, że na obie znajdą się pieniądze.