fbpx
 

Nowa Słupia zaprasza na sobotę, pełną atrakcji!

Nowa Słupia zaprasza na sobotę, pełną atrakcji!

To będzie szalony dzień w Parku Legend w Nowej Słupi. W najbliższą sobotę z okazji obchodów Dni Otwartych Funduszy Europejskich u stóp Świętego Krzyża przygotowano mnóstwo bezpłatnych atrakcji, w tym koncert K.A.S.Y. i „Witch Party” w przebraniach czarownicy. Płatny będzie tylko bilet na wystawę do Parku Legend, ale i tak tego dnia wszyscy mogą go kupić w cenie promocyjnej.

 

Już w najbliższą sobotę 11 maja Park Legend  w Nowej Słupi będzie hucznie świętował Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Tego dnia będzie otwarty dłużej, a do tego wszyscy bez wyjątku zapłacą niższą cenę za bilet, czyli 25 złotych od osoby.

– Ale niższa cena to nie wszystko. Przygotowaliśmy mnóstwo darmowych atrakcji. Bez względu na to, czy ktoś kupi bilet na zwiedzanie, czy nie, to wiele pozostałych atrakcji ma od nas za darmo. Od godziny 11 do 17 dzieciaki będą mogły bawić się na darmowych dmuchańcach, zjedzą darmową watę cukrowa i popcorn. Animatorzy będą malować im twarze i puszczać mega-bańki mydlane. Od 15 zatętni życiem scena naszego amfiteatru. Pojawi się między innymi znana z programu Voice Kids – Zuzia Bera oraz Aleksandra Pięta, a o 18.00 swój koncert zacznie Krzysztof K.A.S.A. Kasowski. Ale to nie wszystko, bo po jego hitach zapraszam do zabawy, czyli „Witch Party” z DJ-em. Koniecznie w przebraniu czarownicy lub innej postaci ze świętokrzyskich legend. Panowie mogą być na przykład zbójami Madejami. Najlepsze stroje nagrodzimy w konkursach – zapowiada dyrektor Parku Legend Małgorzata Wilk – Grzywna. 

A już w piątek, ale też w sobotę będzie można przejechać się elektryczną Teslą. W sobotę odbędą się także darmowe warsztaty tworzenia lalek-motanek. Swoje stoiska zapowiedziały także koła gospodyń wiejskich, gdzie będzie można kupić pamiątki i regionalne potrawy. 

– Zachęcam do pogłębienia swojej wiedzy z Unii Europejskiej i Funkcjonowania Parlamentu Europejskiego, bo wiele konkursów, jak na Dni Otwarte Funduszy Europejskich przystało, będzie dotyczyło właśnie europejskiej wspólnoty i jej instytucji – dodaje Małgorzata Wilk – Grzywna.

 Jak podkreśla pani dyrektor Wilk-Grzywna  tego dnia będzie można kupić najtańsze w tym roku bilety wstępu do Parku Legend, ale ich zakup nie jest warunkiem, żeby skorzystać z darmowego wstępu na wszystkie atrakcje w amfiteatrze i na terenie zewnętrznym.