fbpx

studio nagrań United Records

Jakie jest najlepsze na świecie brzmienie? Naszym skromnym zdaniem jest to analogowe, pełne, ciepłe i przyjazne dla odbiorcy brzmienie brytyjskich produkcji końca lat 60-tych, jego rozkwit w latach 70-tych i w 80-tych. Mamy do niego wielki sentyment, więc osiągnięcie tego brzmienia i zaszczepienie go na polskim podwórku muzycznym, jest swoistą misją naszego studio.

Między innymi w tym celu powołaliśmy Fundację Kultury im. Stefana Kudelskiego, która za cel stawia sobie tworzenie środowiska wsparcia technicznego kultury i sztuki na możliwie najwyższym poziomie profesjonalnym i artystycznym, a jednym ze sposobów jego osiągięcia jest prowadzenie studia nagrań United Records, które już od lat służy artystom z terenu całego kraju

Dlaczego “United”? Bo nasze ukochane brzmienie wysp Zjednoczonego Królestwa. Bo spotkało się dwóch pasjonatów i połączyło siły. Bo jeden wrócił do Polski po wielu latach m.in. w UK, a drugi od lat prowadził swoją skromną pracownię URstudio w Kielcach. Tak powstało United Records, nie mogliśmy się nazwać inaczej.

W chwili obecnej Fundacja zajmuje się również wieloma innymi działaniami kulturotwórczymi, m.in. filmową dokumentalistyką historyczną, lecz studio pozostaje naszym pierwszym i najważniejszym dzieckiem.

Galeria zdjęć z nagrań

Wideo z nagrań

Projekt Legendy Świętokrzyskie – seria 10 audiobooków dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w Sieci